Aktualności szkolne

Przyjaciele w Czadzie
Przyjaciele w Czadzie

23-02-2021

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie przedszkola w ramach Wielkiego Postu zbierali nasiona takich warzyw jak: kapusta, cebula, burak, marchew, ogórek, kalafior, kalarepa, które zostały wysłane do szkoły w Czadzie. Paczka nasion w Polsce kosztuje niewiele, zaś w Afryce Środkowej nasiona są bardzo drogie.
Dla nas to niewielki wydatek, a dla dzieci w Czadzie możliwość zjedzenia posiłku. Za zebrane datki zakupiliśmy także sekatory ogrodnicze umożliwiające przycinanie drzew i krzewów, złączki do węży ogrodowych,a także system nawadniający pomagający w nawadnianiu roślin i gleby. Otrzymaliśmy krótką fotorelację od s. Doroty Zych RSCJ, która pracuje na misji w Czadzie. Zachęcamy do oglądnięcia w zakładce  Przyjaciele w Czadzie.

Dzień Otwarty Szkoły
Dzień Otwarty Szkoły

22-02-2021

W tym roku szkolnym Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej Sacré Coeur przybrał nową formę: https://youtu.be/qp3P3J-BIEA Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmy oraz dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w powstanie tego filmowego dzieła!

Akcja charytatywna dla hospicjum dla dzieci!

22-02-2021

Nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej. Zbieramy dary dla pacjentów "Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci". Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Zbieramy m. in. kosmetyki pielęgnacyjne. chusteczki nawilżające, proszki do prania, płyny do płukania, zabawki, książki, słodycze, pościele oraz wiele innych. Spis potrzebnych darów znajduję się na plakacie. Produkty można zostawiać w wiacie szkoły od 23.02.2021 do 12.03.2021.

Zapisy na nowy rok szkolny 2021/2022!
Zapisy na nowy rok szkolny 2021/2022!

17-02-2021

Drodzy Rodzice,

Ruszają zapisy na nowy rok szkolny 2021/2022.
Zainteresowanych Rodziców zapraszamy do zakładki "Rekrutacja" w celu zapoznania się z regulaminem zapisów, aby Państwa dziecko mogło rozpocząć edukację w naszej szkole. 

Klasa 2a śpiewająco na lekcji j. hiszpańskiego!

17-02-2021

Zapraszamy do posłuchania piosenek hiszpańskich zaśpiewanych przez Uczniów klasy 2a podczas zajęć z języka hiszpańskiego.

Rok św. Józefa

17-02-2021

W roku św. Józefa zachęcamy by w modlitwie polecić sprawy swoich rodzin św. Józefowi.
W naszej kaplicy jest figura św. Józefa oraz skrzynka na podziękowania i prośby do św. Józefa.

Wielki Post 2021

17-02-2021

Rozpoczął się Wielki Post. Zachęcamy wszystkich uczniów w duchu pracy nad sobą, aby każdego dnia zadali sobie pytania - CO DZISIAJ CHCĘ POKONAĆ W SOBIE? W ramach Jałmużny Wielkanocnej nasza placówka zaprasza do składania ofiar do puszki w kaplicy. Dary te będą przekazane na pomoc mieszkańcom Syrii. Życzymy owocnego przeżycia 40 dni nawrócenia, pokuty i miłości wyrażonej w modlitwie i dobrych czynach.

Akcja charytatywna "Góra Grosza"

12-02-2021

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „Góra grosza”. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Flażolet - ulubiony instrument naszych Uczniów :)

11-02-2021

Zapraszamy do posłuchania przepięknych utworów wykonanych przez Uczniów klasy 3b na zajęciach gry na flażolecie.

Wiosenna sesja fotograficzna

09-02-2021

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że dnia 25.02.2021 r. (czwartek) od godz. 8:30 w naszej placówce będzie p. Jarek Gacek - fotograf. Dla osób chętnych będzie robił zdjęcia wielkanocne wg poniższych wzorów.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani proszę o składanie zamówienia przez e-dziennik do sekretariatu. Wiadomość powinna zawierać: imię i nazwisko dziecka/ucznia, grupę/klasę, wersja zdjęcia oraz rodzaj wydruku- komplet lub 1/2 kompletu. Zapisy są możliwe do 19.02.2021 r. Wzory zdjęć znajdują się po kliknięciu "Czytaj więcej".

Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!

22-12-2020

Życzenia bożonarodzeniowe!
Życzenia bożonarodzeniowe!

22-12-2020

Nasi uczniowie przygotowali filmowe życzenia bożonarodzeniowe dla międzynarodowej sieci szkół Sacré Coeur: https://youtu.be/A0Ve4RXbzCQ

Podziękowanie
Podziękowanie

22-12-2020

Drodzy Rodzice,

Serdecznie dziękujemy za wsparcie podczas Świątecznego Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Państwa datki pomogą nam urzeczywistnić nasze plany związane z budową kompleksu sportowego.

Ostatni Tydzień Adwentu!
Ostatni Tydzień Adwentu!

21-12-2020

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Na kanale Sacré Coeur TV pojawił się najnowszy, ostatni już filmik adwentowy wraz z propozycją dobrego uczynku oraz intencją modlitwy na ten tydzień: https://youtu.be/VNO1MlGCo4Q Bardzo dziękujemy za dotychczas przesłane zdjęcia dobrych uczynków! Możecie je obejrzeć pod adresem: https://padlet.com/sacrecoeurtvtarnow/Bookmarks

Jednak nadal liczymy na więcej! Prześlij zdjęcie na adres: sacrecoeurtvtarnow@gmail.com. Czekamy na Twoje zdjęcie dobrego uczynku!

Włącz się w akcję "Obiad dla seniora"

15-12-2020

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w akcji świątecznej „Obiad dla seniora”. Wesprzyjmy seniorów przynosząc żywność w postaci: mleka, sera białego, masła, drożdży, konserw, jabłek oraz przetworów w puszkach.  Produkty można zostawić w dn. 15-21 grudnia 2020 r. we wiacie szkoły w przygotowanych koszach.

Włączmy się w ten szlachetny cel. Nie zapomnijmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy, wspierajmy ich zwłaszcza teraz w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Na pomoc czekają tysiące biednych, samotnych seniorów, chorych i niepełnosprawnych czy dotkniętych przez los. To dzięki Waszemu wsparciu na ich twarzy pojawi się uśmiech, a nadzieja pojawi się w pokonywaniu trudności. Zachęcamy do wsparcia naszej akcji. Pomyślmy o samotnych przy wykonywaniu codziennych zakupów. Dziękujemy!

Za nami połowa Adwentu!
Za nami połowa Adwentu!

14-12-2020

Drodzy Rodzice i Uczniowie!


Za nami połowa Adwentu. Na kanale Sacré Coeur TV znajduje się trzeci filmik adwentowy wraz z propozycją dobrych uczynków oraz intencją modlitwy na ten tydzień: https://youtu.be/CzdCA4hoe0k Nadal czekamy na zdjęcia Waszych dobrych uczynków – prześlijcie je na adres:  sacrecoeurtvtarnow@gmail.com. Zostaną one zamieszczone na stronie Padlet: https://padlet.com/sacrecoeurtvtarnow/Bookmarks  

Do usłyszenia w ostatnim tygodniu Adwentu!

Za nami pierwszy Tydzień Adwentu
Za nami pierwszy Tydzień Adwentu

08-12-2020

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Za nami pierwszy tydzień Adwentu. Na kanale Sacré Coeur TV znajduje się nowy filmik adwentowy wraz z propozycją dobrych uczynków oraz intencją modlitwy na drugi tydzień Adwentu: https://youtu.be/WNzGjGgN2mk Będzie nam bardzo miło, jeśli prześlecie zdjęcie dokumentujące swój dobry uczynek na adres: sacrecoeurtvtarnow@gmail.com. Zostanie ono zamieszczone na stronie Padlet: https://padlet.com/sacrecoeurtvtarnow/Bookmarks   

Czekamy z niecierpliwością na Wasze zdjęcia!

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy

08-12-2020

Serdecznie zapraszamy na Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Znajdziecie tam Państwo ręcznie robione na szydełku bombki na choinkę, ozdoby świąteczne, dekoracje okienne oraz ozdoby na stół. Kiermasz będzie trwał od 10 do 14 grudnia 2020 r. w godz. 7:00-16:00, a stoisko znajdowało się będzie we wiacie Szkoły Podstawowej Sacré Coeur. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych przeznaczony będzie na budowę kompleksu sportowego w naszej placówce.

"Razem na Święta"
"Razem na Święta"

03-12-2020

Nasze przedszkole i szkoła włączyliśmy się do udziału w kolejnej edycji akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Razem na Święta”.

Celem tej inicjatywy jest zachęcenie dzieci i uczniów do niesienia pomocy innym, jak również do budowania wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Uczniowie w ramach akcji "Razem na Święta mogą m.in: wykonać kartki z życzeniami świątecznymi i przekazać je sąsiadom (np. wrzucić do skrzynek pocztowych), samodzielne przygotować słodkie upominki (np. pierniczki) i obdarować nimi sąsiadów albo osoby potrzebujące z najbliżej okolicy, przygotować ozdoby świąteczne dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół, zaoferować pomoc osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach, zorganizować zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt, przygotować kartki dla kombatantów i Rodaków na Kresach czy wesprzeć organizacje oferujące pomoc Polakom i Polonii za granicą. 

Pamiętajmy, że ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.  

Wspólne przeżywanie adwentu!
Wspólne przeżywanie adwentu!

03-12-2020

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy do włączenia się w modlitwę i aktywne przeżywanie czasu Adwentu. Na kanale Sacré Coeur TV znajduje się pierwszy filmik adwentowy wraz z propozycją na pierwszy tydzień Adwentu: https://youtu.be/cfUSENhTUUo . Chętni uczniowie mogą przesłać zdjęcie dokumentujące ich dobry uczynek na adres: sacrecoeurtvtarnow@gmail.com. Zostanie ono zamieszczone na stronie Padlet: https://padlet.com/sacrecoeurtvtarnow/Bookmarks  Można na bieżąco przeglądać Padlet i podziwiać zdjęcia przesłane przez uczniów.

Serdecznie zachęcamy do wspólnego przeżywania Adwentu w trudnym dla wszystkich czasie!

Ceremonia "The Lily Procession"
Ceremonia "The Lily Procession"

01-12-2020

Nasi Przyjaciele ze szkoły Kilgraston w Szkocji podzielili się z nami nagraniem ceremonii "The Lily Procession", która odbyła się u nich 29 listopada. Jest to tradycja, którą celebruje się Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny." Zachęcamy do oglądnięcia --> https://youtu.be/A7ubhb9GSJM 

 

Adwent!
Adwent!

27-11-2020

Drodzy Rodzice,

Podczas tegorocznego Adwentu zapraszamy wszystkich do modlitwy o pokój w naszych sercach, w rodzinach, w Ojczyźnie i na świecie. Zadbajmy także o to by nasza modlitwa była poparta dobrymi uczynkami i postawą otwartych oczu, wrażliwego serca i pomocnych dłoni dla tych którzy są wokół nas. W przedszkolu w kaplicy jest dekoracja symbolizująca schodzenie Pana Jezusa na ziemię. W koszyczku jest sianko, które za dobre uczynki dzieci będą przekładać do pustej kołyski przygotowanej dla Pana Jezusa. Ponadto dzieci będą losować figurkę Pana Jezusa, którą na jeden dzień przyniosą do domu. Każdego dnia figurka będzie ozonowana. Zachęcamy Państwa do wspólnej modlitwy w gronie rodzinnym.

11 listopada – Dzień Niepodległości

09-11-2020

11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Zachęcamy do zapoznania się z broszurą Ministerstwa Obrony Narodowej pt. "Szanuj, Kochaj, Chroń". Opisuje ona prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Mapa szkół Sacre Coeur
Mapa szkół Sacre Coeur

20-10-2020

Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy oraz podróży. Link prowadzi do mapy Szkół Sacre z całego świata. Po wybraniu danej szkoły, po lewej stronie wyświetla się modlitwa przygotowana przez uczniów i nauczycieli oraz zdjęcia szkoły. Serdecznie zachęcamy do odbycia wspaniałej wirtualnej podróży modlitewnej z okazji Święta Mater Admirabilis!

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1BKR9YNQj8GhrYvTT5gJ-DVc2sHnWz9om&usp=sharing

Pomódl się z nami!

14-10-2020

Będzie to doskonała okazja nie tylko do modlitwy, lecz także ćwiczenia języków obcych. Uczniowie naszej szkoły będą modlić się w tygodniu, kiedy przypada święto Mater Admirabilis modlitwami ze szkół Sacré Coeur z różnych stron świata.

Święto Mater Admirabilis
Święto Mater Admirabilis

13-10-2020

20 października będziemy obchodzić święto Mater Admirabilis. Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa posiada „swoją” Matkę Bożą, którą jest właśnie Mater Admirabilis - Matka Przedziwna. Jest ona patronką życia wewnętrznego łączącego kontemplację i działanie, jak również patronką wychowanek i wychowanków Sacré Coeur na świecie. W tym roku nasza szkoła bierze udział w ogromnym, międzynarodowym przedsięwzięciu pt. "Uniting in prayer during Covid" organizowanym przez sieć szkół Sacré Coeur właśnie z okazji święta Mater Admirabilis. Uczniowie naszej szkoły będą modlić się w tygodniu, kiedy przypada święto Mater Admirabilis modlitwami ze szkół Sacré Coeur z różnych stron świata. Będzie to doskonała okazja nie tylko do modlitwy, lecz także ćwiczenia języków obcych.

Nakrętki dla Zuzi!

16-09-2020

Zbieramy nakrętki na rehabilitację Zuzi. Włącz się do akcji i pomóż!

Zabawa ze światłem i cieniem - fotobrazy i fotokalendarze

08-09-2020

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że dnia 29.09.2020 r. (wtorek) od godz. 8:30 w naszej placówce będzie p. Jarek Gacek - fotograf. Dla osób chętnych będzie robił zdjęcia do kalendarzy oraz fotoobrazów wg poniższych wzorów. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani proszę o informacje przez e-dziennik do sekretariatu. Wiadomość powinna zawierać: imię i nazwisko dziecka, grupę, wzór zdjęcia oraz rodzaj wydruku- wielki zestaw, sam kalendarz czy fotoobraz. Zapisy są możliwe do 24.09.2020 r.

Fotograf w szkole
Fotograf w szkole

07-09-2020

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że dnia 24.09.2020 r. (czwartek) będą robione w naszej szkole zdjęcia klasowe i pamiątki z pasowania ucznia. Prosimy, aby w tym dniu dzieci były ubrane na galowo, tj. biała koszulka polo z logiem, granatowe/czarne spodnie(chłopcy), spódnica (dziewczynki), eleganckie buty.

Zasady obowiązujące od 1 września 2020 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Sacré Coeur w Tarnowie
Zasady obowiązujące od 1 września 2020 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Sacré Coeur w Tarnowie

31-08-2020

1.   Przedszkole Sacre Coeur jest otwarte w godz. 6:00-17:00, a Szkoła Podstawowa Sacré Coeur w godz. 6:30 – 17:00.
2.   Do placówki mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych.
3.   W przypadku zaobserwowania u ucznia/dziecka objawów mogących wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym gorączkę i kaszel, uczeń/dziecko zostanie odizolowane od innych, a rodzice zostaną niezwłocznie    powiadomieni o konieczności odebrania ucznia/dziecka ze szkoły/przedszkola.
4.   Przy wejściu do placówki mierzona jest temperatura termometrem bezdotykowym.
5.    Rodzice nie wchodzą na teren placówki. Po wejściu dzieci/ uczniowie są pod opieką personelu. Rodzice nie wchodzą na plac zabaw i nie mogą tam przebywać.
6.    W szkole i przedszkolu zostały wydzielone trzy strefy: strefa ucznia/dziecka, strefa rodzica, strefa żywieniowa.
7.    W strefie rodzica przebywają maksymalnie 3 osoby, które wcześniej umówiły się na spotkanie. Obowiązują tam założenie maseczki i dezynfekcja rąk.
8.    Uczniowie szkoły przynoszą swoje bidony z wodą, które w miarę potrzeby będą uzupełniane. Nie dotyczy to dzieci przedszkolnych, które będą korzystać z kubków jednorazowych.
9.    Dzieci oraz uczniowie nie przynoszą swoich zabawek, gier oraz książek.
10.   W kontaktach z pracownikami należy zachować bezpieczny dystans, min. 1,5 metra.

1 września 2020 r. - Dzień rozpoczęcia roku szkolnego
1 września 2020 r. - Dzień rozpoczęcia roku szkolnego

26-08-2020

Zgodnie z  § 2 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603) dzień 1 września 2020 r. jest dniem rozpoczęcia zajęć dydaktyczno - wychowawczych. 

Rok szkolny rozpocznie się Mszą świętą w kościele parafialnym św. Stanisława Kostki o godz. 8:00. Bezpośrednio po Mszy św. w kościele będzie spotkanie organizacyjne.

Uczniowie klas pierwszych proszeni są o zabranie tornistrów. Podczas Mszy świętej nastąpi ich poświęcenie. Przypominamy, o konieczności założenia maseczki i prosimy,aby każdy uczeń w trakcie Mszy św. siedział obok swojego Rodzica. 

 

Odbiór mundurku szkolnego
Odbiór mundurku szkolnego

20-08-2020

Zapraszamy do odbioru koszulek szkolnych dla uczniów klas pierwszych oraz dla wszystkich uczniów, którzy złożyli zamówienie w czerwcu 2020 r. Wydawane one będą w dniach 26.08-28.08.2020 r. (środa-piątek) w godz. 7:00-15:00.

Bezpieczne wakacje!
Bezpieczne wakacje!

26-06-2020

Wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla jak ważne jest, aby odpoczynek przebiegał w bezpiecznych warunkach. W tym celu opracowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju. Zachęcamy do zapoznania się.

Wytyczne MEN, MZ oraz GIS dla organizatorów wypoczynku dla dzieci

Zwrot podręczników
Zwrot podręczników

16-06-2020

W dniach 22 -23 czerwca w godz. 7:00 - 16:00 prosimy o zwrot podręczników. Dla ułatwienia w załączniku zamieszczamy spis podręczników, które należy zwrócić. Komplet podręczników (bez okładek) należy dostarczyć do szkoły w w.w. dniach. Na podstawie art. 22ak ust. 3 UoSO w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika lub materiału edukacyjnego Rodzice muszą pokryć koszty zakupu podręcznika. Kwota ta wynosi maksymalnie 25 zł za podręcznik w zależności od rodzaju podręcznika.
https://drive.google.com/file/d/1q29HkbkYhVcGZVIruuPcy9FV_pYqP9hu/view?usp=sharing

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

16-06-2020

Msza święta na zakończenie roku szkolnego planowana jest na 25 czerwca 2020 r. (czwartek) godz. 16:30 w kościele parafialnym. Celebrans ks. Jacek Siewiora. Uczniowie będą pod opieką rodziców. Przypominamy, że kościele wszystkich obowiązują maseczki i prosimy o przestrzeganie tego obowiązku.

Rozdanie świadectw planowane jest na piątek 26 czerwca w godz. 9:00 - 12:00. Do szkoły wchodzą tylko uczniowie i kierują się do swojej klasy, w której czekać będzie wychowawca. Pozostali nauczyciele dostępni będą w auli.

Spotkanie dla Rodziców nowoprzyjętych uczniów
Spotkanie dla Rodziców nowoprzyjętych uczniów

15-06-2020

Przypominamy, że spotkanie dla nowoprzyjętych uczniów i ich rodziców odbędzie się 22.06.2020 r. (poniedziałek) o godz. 16:00 w Auli. Serdecznie zapraszamy! 

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi / kształcenie na odległość od 25 maja br.
Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi / kształcenie na odległość od 25 maja br.

22-05-2020

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informujemy, że od 25 maja 2020r. do 26 czerwca 2020 r. dla klas I - III zorganizowane są zajęcia opiekuńczo- wychowawcze z elementami dydaktycznymi, a dla pozostałych uczniów lekcje prowadzone są zdalnie. Od 1 czerwca 2020 r. dla chętnych uczniów klas starszych zorganizowane zostaną konsultację. O harmonogramie poinformujemy Państwa pod koniec tygodnia.

Dyżur telefoniczny psychologa!

24-04-2020

Drodzy Rodzice,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna na czas ograniczenia swojego funkcjonowania w tradycyjnej formie uruchomiła dla Państwa specjalny dyżur telefoniczny psychologa.

Dyżur logopedów!

22-04-2020

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Tarnowie uruchamia dla Państwa specjalne dyżury logopedów. 

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach oświatowych przedłużone do 26 kwietnia br.
Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach oświatowych przedłużone do 26 kwietnia br.

14-04-2020

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informujemy, że do 26 kwietnia 2020 r. kontynuujemy kształcenie na odległość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Sacre Coeur.

Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!

09-04-2020

"Jak często dopiero tam, gdzie kończą się słowa, zaczyna się modlitwa.
Modlitwa bez słów. Może nią być milczenie, płacz, wsłuchiwanie się w tajemnicę."
/ks. J. Twardowski /

Niech nadchodzące dni będą wsłuchiwaniem się w tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Niech będzie to czas osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym w ciszy swego serca. Życzę dużo zdrowia, pokoju ducha, radości serca, nadziei i wiary w moc Boga, który przywraca do życia i może uczynić wszystko.

Z zapewnieniem o pamięci w modlitwie.

s. Bogusława Ochał
dyrektor

Rekrutacja
Rekrutacja

01-04-2020

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć dydaktyczno - wychowawczych - Rodzicom zainteresowanym zapisem swojego dziecka do naszej szkoły na rok szkolny 2020/2021 umożliwiamy składanie wymaganych dokumentów (Kwestionariusz Ucznia oraz podanie) w wersji elektronicznej poprzez przesłanie wyżej wymienionych formularzy na adres mailowy: szkola.sc@gmail.com.
Po wznowieniu zajęć szkolnych sekretariat będzie kontaktował się z Państwem w celu umówienia się na spotkanie rekrutacyjne z s. Dyrektor.

Formularze do uzupełnienia znajdują się w zakładce Rekrutacja w wersji .doc oraz .pdf

Odbiór podręczników - kształcenie na odległość
Odbiór podręczników - kształcenie na odległość

27-03-2020

Drodzy Rodzice,

W związku z nauczaniem na odległość informuję, że od 25 marca 2020 r. realizujemy zajęcia z podstawy programowej.
W związku z tym bardzo prosimy o odebranie podręczników z przedszkola/szkoły. Można to zrobić w najbliższy poniedziałek w godz. 8:00-9:00 lub 16:00-17:00. Wejść do placówki należy od strony szkoły.

W przypadku braku możliwości odbioru podręczników w wyznaczonym terminie prosimy o kontakt z sekretariatem poprzez e-dziennik podając nr telefonu w celu ustalenia dogodnego terminu odbioru podręczników.

s. Bogusława Ochał
dyrektor

Utrudniony dostęp do e-dziennika
Utrudniony dostęp do e-dziennika

25-03-2020

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że w związku z wprowadzeniem przez MEN kształcenia na odległość od dn. 25 marca 2020 r. w godzinach przedpołudniowych mogą Państwo zaobserwować trudności z połączeniem się lub zalogowaniem do e-dziennika. Jest to problem techniczny pojawiający się w całej Polsce wynikający z korzystania zbyt dużej ilości osób (rodziców, uczniów, nauczycieli) z dziennika w tym samym czasie.

Motywowanie i wspieranie dziecka w zdalnym nauczaniu

23-03-2020

Drodzy Rodzice!

W związku z wprowadzeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej czasowego kształcenia na odległość chcielibyśmy przedstawić kilka wskazówek, które pomogą Wam zorganizować zdalne nauczanie w waszych domach.

Kształcenie na odległość
Kształcenie na odległość

23-03-2020

Drodzy Rodzice,

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Ministerstwo Edukacji wprowadziło kształcenie na odległość w okresie czasowego (w dn. 25.03-10.04.2020r.) ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. W tym czasie nauka jest realizowana na odległość.

O wszystkich postanowieniach w tej kwestii będziemy informować Państwa przez e-dziennik. Apelujemy o systematycznie sprawdzanie wiadomości.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

11-03-2020

Drodzy Rodzice,

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego z dnia 11.03.2020 r., od 16-25 marca 2020 r. zawieszam zajęcia dydaktyczno- wychowawcze w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Sacré Coeur.

Zaś w dniach 12-13 marca 2020 r. (czwartek-piątek), placówka będzie pełniła funkcję opiekuńczą. Jeżeli Państwo mają możliwość zapewnienia opieki swoim dzieciom, proszę o pozostawienie ich w domu. Zachęcam do zapoznania się z wytycznymi dla Rodziców, zawartymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach?fbclid=IwAR0aQo0YwHZsFx-hK4BivCcXFlyvAJ4Y6zccjXtiJcaPLaYgLmKpX_SuT6w

s. Bogusława Ochał
dyrektor

Dzień otwarty w naszej szkole!

21-02-2020

Zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi, którzy są zainteresowani zapisem dziecka do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021.

Zebranie z Rodzicami
Zebranie z Rodzicami

15-01-2020

Drodzy Rodzice,

W dniu 21.01.2020 r. (wtorek) odbędą się zebrania z Rodzicami wg poniższego harmonogramu:

- kl. I - III - godz. 15:30
- kl. IV - V - godz. 16:15

Wspólne kolędowanie
Wspólne kolędowanie

15-01-2020

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich na kolędowanie z uczniami naszej szkoły. Widzimy się w kościele ks. Filipinów w sobotę 18 stycznia 2020 r. o godz. 17:00.

Podziękowanie dla naszych Uczniów od plemienia Pokot z Kenii

13-11-2019

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji dobroczynnej, która polegała na zakupie ręcznie robionych różańców przez Matki z plemienia Pokot z Amakuriat w Kenii. Celem było zebranie funduszy na jedzenie i edukacje dzieci w Kenii. Udało się nam uzbierać 4925 zł plus 5 euro! Otrzymaliśmy także podziękowanie od o. Macieja Zielińskiego z Kacheliby. 

Podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej

12-11-2019

Szkoła Podstawowa Sacré Coeur w Tarnowie otrzymała podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Przypominamy, że 9 listopada 2019 roku o godzinie 11:11 w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu” nasi uczniowie zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

Budowa boiska rozpoczęta!
Budowa boiska rozpoczęta!

29-10-2019

Drodzy Rodzice,

Rozpoczęliśmy budowę boiska dla uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za dotychczasową okazaną pomoc i wsparcie materialne. Wszystkich pragnących wesprzeć budowę boiska informujemy, że można to dokonać także jako darowizna na cele oświatowo-wychowawcze i odpisać od podatku VAT.  W zakładce "O szkole -> Budowa boiska" znajdują wszystkie informacje dotyczącego tego przedsięwzięcia.

Zagrożenia związane ze stosowaniem elektronicznych papierosów

18-10-2019

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne. E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Piknik Rodzinny
Piknik Rodzinny

06-09-2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 14.09.2019 r. (sobota) od godz. 9:30. Zarezerwuj swój czas na super zabawę! Więcej informacji wkrótce :)

Zebranie z Rodzicami
Zebranie z Rodzicami

23-08-2019

Dnia 03.09.2019 r. (wtorek) o godz. 16:00 odbędzie się pierwsze zebranie z Rodzicami w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Przyjaciele w Czadzie
Przyjaciele w Czadzie

09-07-2019

W minionym roku uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie przedszkola w ramach Wielkiego Postu miały możliwość podzielenia się słodyczami z dziećmi z Czadu. Łącznie zebraliśmy 20 kilogramów cukierków, które zostały wysłane do naszych koleżanek i kolegów w Afryce Środkowej. Otrzymaliśmy krótką fotorelację od s. Doroty Zych RSCJ, która pracuje na misji w Czadzie. Zachęcamy do oglądnięcia w zakładce Przyjaciele w Czadzie.

Mania Pomagania

01-07-2019

W imieniu Wójta Gminy Tarnów oraz Dyrektora radia RDN Małopolska zapraszamy na wydarzenie charytatywne "MANIA POMAGANIA", które odbędzie się 13 lipca 2019 r. od godz. 16:00 na boisku LKS Victoria w Koszycach Małych.

Zebranie z Rodzicami
Zebranie z Rodzicami

29-05-2019

Drodzy Rodzice,

Przypominamy o zebraniu dla Rodziców uczniów wszystkich klas, które odbędzie się 30 maja 2019 r. (czwartek)
o godzinie 16:00
na Auli. 

Dzień Otwarty w klasztorze

15-05-2019

Siostry Sacré Coeur serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty w klasztorze, który odbędzie się 19 maja 2019 r. (niedziela) o godz. 15:00.

Gminne Obchody Święta Narodowego - 3 maja !

26-04-2019

Zapraszamy wszystkich Rodziców wraz z dziećmi na Gminne Obchody Święta Narodowego
3 maja w Woli Rzędzińskiej organizowanych przez Samorząd Gminy Tarnów.

Podziękowanie za dary dla dzieci z Ukariny, Białorusi i Litwy!

08-04-2019

Zespół Misyjny "Wschód" dziękuje nam za okazane wsparcie na rzecz dzieci z Ukrainy, Białorusi oraz Litwy. Zebrane przez nas materiały zostaną im przekazane podczas tegorocznych rekolekcji.

Podziękowanie od Minister Edukacji Narodowej

17-01-2019

Szkoła Podstawowa Sacré Coeur w Tarnowie otrzymała podziękowanie za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Przypominamy, że 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 w ramach akcji ,,Rekord dla Niepodległej” nasi uczniowie zaśpiewali hymn państwowy.

Oratoryjne Kolędowanie u xx Filipinów!

14-01-2019

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Oratoryjnym Kolędowaniu prezentując opowieść o Bożym Narodzeniu. Zapraszamy do oglądnięcia występu.

Wspólne kolędowanie

28-12-2018

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich na kolędowanie z uczniami naszej szkoły oraz z Chórem "Paradiso". Widzimy się w kościele xx. Filipinów, w sobotę 5 stycznia 2019 r. o godz. 17:00.

Pomóc dla Jagódki!

20-12-2018

Nasza placówka włączyła się w zbiórkę plastikowych nakrętek, których dochód pomoże w leczeniu i rehabilitacji małej Jagódki z Tarnowa! :)

Rekord dla Niepodległej!
Rekord dla Niepodległej!

09-11-2018

W ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wychowankowie naszego Przedszkola i uczniowie Szkoły Podstawowej 9 listopada 2018 r. o godz. 11:11 zaśpiewali cztery zwrotki Hymnu Polski, aby upamiętnić 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

12 listopada po Święcie Niepodlegołości
12 listopada po Święcie Niepodlegołości

08-11-2018

Informujemy, że zgodnie z uchwaloną ustawą o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy informujemy, że w naszej placówce
nie będą organizowane zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze.

Msza Święta Adwentowa
Msza Święta Adwentowa

07-11-2018

Informujemy, że Msza Święta Adwentowa została ustalona na 26 listopada 2018 r., poniedziałek, godz. 16:00. Celebrans: Ks. Jacek Siewiora.

Lizaki dla uczniów!
Lizaki dla uczniów!

07-11-2018

Nasza placówka gościła ostatnio Rodzinę Sacé Coeur. W podzięce nasi uczniowie otrzymali od niej słodkie upominki w postaci lizaków. Serdecznie dziękujemy :)

"Hanna Chrzanowska - jedna z nas. Kto następny?"

26-10-2018

Zapraszamy na sympozjum pod honorowym patronatem JE ks. bp. Andrzeja Jeża - Biskupa Tarnowskiego pt. "Hanna Chrzanowska - jedna z nas. Kto następny?", które odbędzie się
8 listopada 2018 r. o godz. 10:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Innowacja w naszej szkole!

19-10-2018

Od 1 października 2018 do 26 czerwca 2020 roku w naszej szkole będzie realizowana innowacja pedagogiczna pt. „Przygotowanie uczniów klas czwartych do egzaminu językowego Cambridge YLE po klasie piątej." 

Spotkanie z wychowawcą dla klas I
Spotkanie z wychowawcą dla klas I

27-08-2018

Zapraszamy wszystkich uczniów klas I na spotkanie z wychowawcą, które odbędzie się w 29.08.2018r. (środa) o godz. 16:00.

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019
Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

20-07-2018

Rok szkolny 2018/2019 rozpocznie się 3 września, potrwa do 21 czerwca - Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz przyszłego roku szkolnego, m.in. terminy ferii i przerw świątecznych.

Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

Program Dobry Start

13-06-2018

Informacje na temat rządowego programu "Dobry start".

Rekrutacja na nowy rok szkolny 2018/2019
Rekrutacja na nowy rok szkolny 2018/2019

31-01-2018

Pobierz wymagane dokumenty: