Przyjaciele w Czadzie

ROK SZKOLNY 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie przedszkola w ramach Wielkiego Postu zbierali nasiona takich warzyw jak: kapusta, cebula, burak, marchew, ogórek, kalafior, kalarepa, które zostały wysłane do szkoły w Czadzie. Paczka nasion w Polsce kosztuje niewiele, zaś w Afryce Środkowej nasiona są bardzo drogie. Dla nas to niewielki wydatek,
a dla dzieci w Czadzie możliwość zjedzenia posiłku.

Otrzymaliśmy krótką fotorelację od s. Doroty Zych RSCJ, która pracuje na misji w Czadzie.

Za zebrane datki zakupiliśmy system nawadniający pomagający w nawadnianiu roślin i gleby oraz opłaciliśmy przesyłki, a sekatory ogrodnicze umożliwiające przycinanie drzew i krzewów oraz złączki do węży ogrodowych otrzymaliśmy od darczyńcy.

Otrzymaliśmy także podziękowanie od wszystkich dzieci ze szkoły w Czadzie:

Drodzy Przyjaciele Tarnowa / Zbylitowskiej Góry,
Drogie dzieci, rodzice i nauczyciele.

W imieniu młodych ludzi z Zawodowej Szkoły Rolniczej „Nadzieja”
w Bougoudang w Czadzie chciałbym Wam powiedzieć, jak bardzo są szczęśliwi i wdzięczni za Wasz ostatni dar wsparcia. „Liczne i różnorodne” nasiona, a zwłaszcza wąż ogrodowy, który ułatwi nam pracę.
Kiedy idziemy razem, dajemy świadectwo siły i solidarności!
      Dziękujemy za współpracę z nami, dzięki wam nasza szkoła rolnicza działała coraz lepiej. Każdy gest dobroci wprowadza pokój i radość!
Zachowajmy naszą przyjaźń i niech Bóg Was błogosławi!

Piątek, 22 stycznia 2021                                                 Siostra Dorota Zych

ROK SZKOLNY 2018/2019

W minionym roku uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie przedszkola w ramach Wielkiego Postu miały możliwość podzielenia się słodyczami z dziećmi z Czadu.

Łącznie zebraliśmy 20 kilogramów cukierków, które zostały wysłane do naszych koleżanek
i kolegów w Afryce Środkowej.

Cukierki najpierw zostały przeliczone i posegregowane przez s. Dorotę oraz uczniów Młodzieżowej Szkoły Rolniczej,
tak aby każde dziecko dostało identyczną ilość słodyczy.
Było 1000 uczniów a na każdego przypadło po 2 cukierki, które zostały zapakowane do 11 torebek dla 11 klas.

15 maja 2019 r.  w Czadzie obchodzono Święto Szkół Katolickich, podczas którego chłopcy z Gimnazjum Rolniczego
z samego rana rozpoczęli obdarowywanie cukierkami. Każdy z nich miał parę torebek do rozdania.

Najmłodsze dzieciaki były bardzo szczęśliwe, bo otrzymały nowe ławki (tak! nowe ławki) oraz słodycze.

Klasy piąte swoją klasę mają pod strzechą.

Młodzież z Gimnazjum Rolniczego była bardzo zadowolona z akcji obdarowania cukierkami.

I z tej radości wskoczyli na drzewo!

Otrzymaliśmy także podziękowanie od wszystkich dzieci ze szkoły w Czadzie:

Środa, 05 czerwca 2019 r.

Dzieci Bougoudanga z Czadu
Do przyjaciół, dzieci Polski!

Drodzy przyjaciele z Tarnowa / Zbylitowskiej Góry,

My, dzieci Bougoudang w Czadzie, bardzo się cieszymy, że możemy napisać ten list, aby podziękować za prezent, który nam przysłaliście. Ale przede wszystkim przyjmijcie nasze szczere pozdrowienia. Jak się czujecie Wy i wasi Rodzice? Co do nas, mamy się dobrze!
Drodzy przyjaciele, cieszymy się, z tego, że otrzymaliśmy upominek. Bardzo smakowały nam się wasze cukierki, owoce waszych wysiłków i wyrzeczeń podczas Wielkiego Postu. Nie chcieliście być samolubni, dzieląc się z nami, z poza swojego kraju i kontynentu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wasz gest i modlimy się, aby Bóg napełnił was Swoim bogatym błogosławieństwem.

Dziękujemy, pozdrawiamy Was i waszych Rodziców. Życzymy pięknych wakacji i niech Pan Jezus zachowa nasze więzy przyjaźni.

Wasi drodzy przyjaciele z Bougoudang.