Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród ucznió w kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 111 600,00 zł na zakup wyposażenia technicznego służącego rozwijaniu kompetencji przyszłości – współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności. W ramach przyznanych środków finansowych zakupiono asortyment wyposażenia podstawowego, wyposażenie stanowisk pracy, narzędzia, robotyka, sprzęt audio-wideo i inne.

W skład wyposażenia weszły między innymi:
• Drukarka 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami itp.)
• Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoria
• Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie, dyktafony, nagłośnienie, słuchawki itp.)
• Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów)
• Narzędzia do obróbki drewna i metalu (młotki, pikniki, szczypce, dłuta, wypalarki itp.)
• Sprzęty gospodarstwa domowego (maszyny do szycia, hafciarki, blendery, miksery, tostety, żelazka, roboty kuchenne itp.)

Te nowoczesne pomoce będą dostępne dla uczniów na każdym przedmiocie, ale też na zajęciach pozalekcyjnych

Podczas zajęć świetlicowych czas na tosty!

15.03.2023 r.

Śniadanie jako najważniejszy posiłek dnia - tosty w klasie drugiej

09.03.2023 r.

Wypalarki i dłuta w rękach uczniów na zajęciach techniki